wrz
9
2013
Narodowe czytanie dzieł Aleksandra Fredry

Data: 09 września 2013


Perełkę w twórczości Aleksandra Fredry czyli komedię "Śluby panieńskie" czytali uczestnicy akcji Narodowe Czytanie, zorganizowanej w sobotę, 7 września przez Gminną Bibliotekę Publiczną, Urząd Gminy oraz Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mszanie.

W role Anieli, Gustawa, Klary, Albina, Radosta i Pani Dobrójskiej wcieliły się bibliotekarki: Irena Kuś, Justyna Sitko i Magdalena Zaremba, Monika Kowalska i Marta Cieślik z Zespołu Szkół w Mszanie oraz Renata Szymanek, żona wójta Mszany. Gośćmi spotkania byli członkowie gminnych organizacji pozarządowych, placówek oświatowych, kulturalnych i sportowych oraz uczniowie naszych szkół. W Narodowym Czytaniu wzięli również udział członkowie delegacji Polonii francuskiej z gminy partnerskiej Houdain wraz z merem Markiem Kopaczykiem. Goście z Francji, w większości rozumiejący i mówiący w języku polskim, czytali bajki Fredry, m.in. "Pawła i Gawła".

Przerwy między czytaniem umilali mini recitalem na flet i fortepian młodzi zdolni mieszkańcy naszej gminy: Marek Wroński i Dominika Rzepiszczak. Na pożegnanie goście i młodzież szkolna otrzymali po egzemplarzu "Ślubów panieńskich" ze specjalną pamiątkową pieczęcią.

Cyt. za: http://www.mszana.ug.gov.pl/aktualnosci/1748-razem-z-francuzami-czytali-fredr

Dodane przez
MW
Bibliotekarz w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mszanie
Gminna Biblioteka Publiczna w Mszanie
44-325 Mszana
Mickiewicza 92

Kontakt
Godziny otwarcia
Filia nr 1 - Biblioteka w Połomi
44-323 Połomia
Szkolna 17

Kontakt
Godziny otwarcia
Filia nr 2 - Biblioteka w Gogołowej
44-323 Gogołowa
Wiejska 89

Kontakt
Godziny otwarcia

Dla osób niedowidzących

  1. Wybierz styl kontrastu
  2. Wybierz rozmiar czcionki

Zastosuj