maj
8
2013
Historia biblioteki w Gogołowej

Data: 08 maja 2013


b

Filia nr 2 w Gogołowej została założona w maju 1978 roku. Biblioteka mieściła się w pomieszczeniach prywatnych Państwa Rduch i zajmowała dwa pokoje o powierzchni 34 m². W tych warunkach na przestrzeni 34 lat zgromadzono blisko 9 tysięcy woluminów, a filię odwiedziło ponad 37 tysięcy osób, wypożyczając jednocześnie 138 888 książek.

Otrzymanie dofinansowania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego Kultura + Priorytet: "Biblioteka + Infrastruktura Bibliotek" stworzyło możliwość przeniesienia biblioteki do nowych pomieszczeń. Nowa siedziba filii Biblioteki Gminnej została otwarta pod koniec 2012 roku w Zespole Szkół przy ul. Wiejskiej w Gogołowej i zajmuje powierzchnię 58 m². Pomieszczenia zostały zaadaptowane w przyziemiu budynku szkoły.

SAM_1441Biblioteka udostępnia zbiory na miejscu i wypożycza na zewnątrz. Do dyspozycji czytelników pozostaje bogaty, na bieżąco uzupełniany księgozbiór, na który składa się literatura piękna, popularnonaukowa ze wszystkich dziedzin wiedzy oraz atrakcyjne książki dla dzieci i młodzieży. Oprócz wypożyczenia książek i czasopism można również skorzystać z dwóch nowoczesnych stanowisk z dostępem do internetu oraz usług kserograficznych. SAM_1423Dla najmłodszych dzieci przygotowano specjalny kącik.

Dodane przez
AB
Młodszy bibliotekarz w filii nr 2 w Gogołowej
Gminna Biblioteka Publiczna w Mszanie
44-325 Mszana
Mickiewicza 92

Kontakt
Godziny otwarcia
Filia nr 1 - Biblioteka w Połomi
44-323 Połomia
Szkolna 17

Kontakt
Godziny otwarcia
Filia nr 2 - Biblioteka w Gogołowej
44-323 Gogołowa
Wiejska 89

Kontakt
Godziny otwarcia

Dla osób niedowidzących

  1. Wybierz styl kontrastu
  2. Wybierz rozmiar czcionki

Zastosuj