cze
13
2016
"Cała Polska czyta dzieciom" w Połomi

Data: 13 czerwca 2016


 

"Sport to zdrowie" było hasłem przewodnim imprezy czytelniczej zorganizowanej w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom. 10 czerwca Gminna Biblioteka Publiczna i Świetlica Środowiskowa w Połomi zaprosiły sportowców wyczynowych i amatorskich naszej gminy, aby przybliżyły dzieciom sporty przez nich uprawiane.

Spotkanie rozpoczęło się od przeczytania przez bibliotekarkę wiersza Juliana Tuwima, pt. "Lokomotywa". Przedstawienie gości i przybliżenie sportu przez nich uprawianego dokonano na podstawie książki pt. "Nasi sportowcy".CPCD

Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Klaudia Mitko, mistrzyni Polski w brazylijskim jiu jitsu. Sportsmenka opowiedziała i pokazała nam, co za sport uprawia, jaki strój w nim obowiązuje i jakie medale i puchary już zdobyła.CPCD

Pani Agata Wrożyna-Juszczak to sportowiec amator, jak sama o sobie mówi. Trenuje bieganie, narciarstwo, jazdę na rowerze. Na spotkaniu opowiedziała o sportach zimowych, a szczególnie o chodzeniu na nartach. Pani Agata przyniosła ze sobą dwie różne narty, buty i kije narciarskie, aby dzieci mogły zobaczyć różnice między tymi sprzętami.

CPCD

Ogólnie o walorach uprawiania sportu opowiedział Pan Daniel Grzegoszczyk, który temat zna z autopsji, z racji wykonywania zawodu nauczyciela wychowania fizycznego. Pan Daniel to nauczyciel-sportowiec. Pływa, biega, jeździ na rowerze i w tych dyscyplinach sportowych bierze udział w różnych wyścigach, imprezach sportowych, na których osiąga wysokie wyniki.

CPCD

Nasi goście kochają sport i nie wyobrażają sobie życie bez niego. Na spotkaniu próbowali zaszczepić w małych słuchaczach chęć do ruszania się, uprawiania sportu i prowadzenia zdrowego stylu życia.

Dodane przez
JS
Bibliotekarz w Filii nr 1 - Biblioteka w Połomi
Gminna Biblioteka Publiczna w Mszanie
44-325 Mszana
Mickiewicza 92

Kontakt
Godziny otwarcia
Filia nr 1 - Biblioteka w Połomi
44-323 Połomia
Szkolna 17

Kontakt
Godziny otwarcia
Filia nr 2 - Biblioteka w Gogołowej
44-323 Gogołowa
Wiejska 89

Kontakt
Godziny otwarcia

Dla osób niedowidzących

  1. Wybierz styl kontrastu
  2. Wybierz rozmiar czcionki

Zastosuj