wrz
21
2018
„Mała Książka – wielki człowiek”

Data: 21 września 2018


Miło nam poinformować, że nasza biblioteka zakwalifikowała się do ogólnopolskiego projektu Instytutu Książki pt. „Mała Książka – wielki człowiek”, którego adresatami są trzylatki (dzieci urodzone w 2015 roku) i ich rodzice.

Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania z dziećmi bibliotek i codziennego wspólnego czytania.

Począwszy od końca września 2018 r. w bibliotece w Mszanie oraz w filiach w Połomi i Gogołowej będą czekać na trzylatki specjalne wyprawki czytelnicze (ilość wyprawek ograniczona). Wyprawka zawiera książeczkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz broszurę informacyjną dla rodziców o korzyściach płynących z czytania dzieciom. Otrzyma ją każdy trzylatek, który już jest czytelnikiem biblioteki lub się do niej zapisze. Dodatkowo dostanie specjalną kartę Małego Czytelnika, na której będzie kolekcjonował naklejki za wypożyczenie minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego. Po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została sfinansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie wszystkich Małych Czytelników i ich Rodziców. Czekamy na Was z niecierpliwością!

Mała Książka Wielki Człowiek - Plakat_nowe   Mała Książka Wielki Człowiek 1_noweedfMała Książka Wielki Człowiek 2_nowe

Dodane przez
ESH
Dyrektor GBP w Mszanie
Gminna Biblioteka Publiczna w Mszanie
44-325 Mszana
Mickiewicza 92

Kontakt
Godziny otwarcia
Filia nr 1 - Biblioteka w Połomi
44-323 Połomia
Szkolna 17

Kontakt
Godziny otwarcia
Filia nr 2 - Biblioteka w Gogołowej
44-323 Gogołowa
Wiejska 89

Kontakt
Godziny otwarcia

Dla osób niedowidzących

  1. Wybierz styl kontrastu
  2. Wybierz rozmiar czcionki

Zastosuj