paź
18
2018
Kącik czytelniczy dla najmłodszych

Data: 18 października 2018


Wielka radość w Bibliotece nr 1 w Połomi, gdyż pojawiło się miejsce dla  wyjątkowych czytelników naszej biblioteki. W związku z akcją Mała Książka - wielki człowiek, filia w Połomi przygotowa kącik czytelniczy dla najmłodszych.

P1080173

Akcja skierowana jest dla dzieci z rocznika 2015, dla których w naszych bibliotekach czekają książeczki, karta czytelnika i odpowiednie naklejki, których trzeba nazbierać 10 sztuk, aby otrzymać dyplom "wielkiego czytelnika".

P1080172

Poza stoliczkiem i krzesełkiem pojawiły się też ciekawe tytuły książek dla dzieci: Kolory, Naciśnij mnie, Figle migle, czy seria o Koci Kici i inne.

Zapraszamy wszystkie dzieci, nie tylko 3 latków, bo na starszych też czekają niespodzianki!

P1080170

 

Dodane przez
JS
Bibliotekarz w Filii nr 1 - Biblioteka w Połomi

paź
10
2018
Awaria prądu

Data: 10 października 2018


Z powodu awarii prądu w środę 10.10.2018 r. biblioteka w Mszanie będzie czynna od godz. 15:00. UWAGA! W przypadku przedłużenia się awarii biblioteka będzie zamknięta cały dzień.

prąd

Dodane przez
ESH
Dyrektor GBP w Mszanie

paź
2
2018
Dzień Głośnego Czytania

Data: 02 października 2018


29 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Głośnego Czytania.

Razem z wychowankami Ośrodka Wsparcia i przedszkolakami Gminnego Przedszkola w Połomi miejscowa Biblioteka obchodziła to nietypowe, ale potrzebne święto. Dlaczego nietypowe? Bo czytać potrafi każdy i nie potrzebuje do tego dnia świątecznego. Ale dzięki takiemu świętu przypominamy sobie, że głośne czytanie małym słuchaczom to same plusy:

+ wzbogacanie słownictwa + rozwijanie wyobraźni + uczenie wartości moralnych + wspólne chwile z dzieckiem.

Głośne czytanie zaowocuje kiedyś ludźmi mądrymi, oczytanymi, skoncentrowanymi, z bogatym słownictwem. Czy te 15 - 20 minut codziennego głośnego czytania innym nie jest tego warte?

MDGC

Dodane przez
JS
Bibliotekarz w Filii nr 1 - Biblioteka w Połomi

wrz
30
2018
Zmiana godzin pracy w Mszanie

Data: 30 września 2018


Znak-Uwaga

Informujemy, że biblioteka w Mszanie będzie wyjątkowo czynna w zmienionych godzinach w dniach:

  1. poniedziałek, 01.10.2018, czynne: godz. 8.00 do 13.30
  2. piątek, 05.10.2018, czynne: 12.00 do 15.30.

Za utrudnienia przepraszamy!

Dodane przez
ESH
Dyrektor GBP w Mszanie

wrz
21
2018
„Mała Książka – wielki człowiek”

Data: 21 września 2018


Miło nam poinformować, że nasza biblioteka zakwalifikowała się do ogólnopolskiego projektu Instytutu Książki pt. „Mała Książka – wielki człowiek”, którego adresatami są trzylatki (dzieci urodzone w 2015 roku) i ich rodzice.

Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania z dziećmi bibliotek i codziennego wspólnego czytania.

Począwszy od końca września 2018 r. w bibliotece w Mszanie oraz w filiach w Połomi i Gogołowej będą czekać na trzylatki specjalne wyprawki czytelnicze (ilość wyprawek ograniczona). Wyprawka zawiera książeczkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz broszurę informacyjną dla rodziców o korzyściach płynących z czytania dzieciom. Otrzyma ją każdy trzylatek, który już jest czytelnikiem biblioteki lub się do niej zapisze. Dodatkowo dostanie specjalną kartę Małego Czytelnika, na której będzie kolekcjonował naklejki za wypożyczenie minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego. Po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została sfinansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie wszystkich Małych Czytelników i ich Rodziców. Czekamy na Was z niecierpliwością!

Mała Książka Wielki Człowiek - Plakat_nowe   Mała Książka Wielki Człowiek 1_noweedfMała Książka Wielki Człowiek 2_nowe

Dodane przez
ESH
Dyrektor GBP w Mszanie

wrz
10
2018
Narodowe Czytanie - dziękujemy!

Data: 10 września 2018


dig

Za nami VII edycja Narodowego Czytania :-)

Swoją obecnością zaszczycili nas m.in. goście: Wójt Gminy, p. Mirosław Szymanek z Małżonką, Ksiądz Proboszcz Marceli Rabstein, Dyrektor Szkoły w Mszanie p. Dorota Pukowiec oraz wicedyrektor p. Renata Gałaszek, Nauczyciele, przedstawiciele Urzędu Gminy, uczniowie i licznie mieszkańcy gminy.

 Fragmenty „Przedwiośnia” odczytali: Wójt Gminy Mszana – pan Mirosław Szymanek, Justyna Sitko – bibliotekarz oraz uczniowie szkoły w Mszanie: Monika Pinior, Angelika Gołucka oraz Sergiusz Wrożyna. Odczyt fragmentów przeplatany był wspólnym odśpiewaniem polskich pieśni patriotycznych z przygotowanych specjalnie na tę okazję mini-śpiewników. Uczniowie szkoły: Emilka Zerzoń, Martyna Nogły, Bartek Tatarczyk oraz Krzyś Marekwica, wprowadzili nas w klimat epoki przebierając się w stroje charakterystyczne dla początków XX wieku.

Na zakończenie uczestnicy Narodowego Czytania wzięli udział w konkursie ze znajomości „Przedwiośnia”. Nagrodami były egzemplarze dzieła z okolicznościową pieczęcią pamiątkową. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w akcji :-)

 Fotorelację z wydarzenia znajdziecie Państwo na naszym Facebooku.

018

 

Dodane przez
ESH
Dyrektor GBP w Mszanie

sie
29
2018
Narodowe Czytanie 2018

Data: 29 sierpnia 2018


logo_małe

Gminna Biblioteka Publiczna w Mszanie serdecznie zaprasza mieszkańców Gminy do udziału w „Narodowym Czytaniu 2018”.

Akcja wspólnego czytania odbędzie się w sobotę 08 września o godz. 16:00 w Parku Aktywnej Rekreacji w Mszanie (w przypadku brzydkiej pogody zapraszamy do GOKiRu).

W tym roku będziemy razem czytać "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego. To ostatnia powieść pisarza, która została opublikowana w 1924 roku. Autor dokonał w niej bilansu pierwszych lat niepodległości Polski, zwracając uwagę na entuzjazm, chęć odbudowy państwa, ale także na błędy i zaniechania. Książka stanowiła zachętę do wspólnej debaty nad kształtem II Rzeczypospolitej. Do tej pory ukazało się ok. 120 polskich i ponad 10 zagranicznych wydań Przedwiośnia. Doczekało się też dwóch ekranizacji (1929, 2001).

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku i ma na celu promocję czytelnictwa. W 2017 roku lekturą Narodowego Czytania było Wesele Stanisława Wyspiańskiego. W całej Polsce i za granicą dramat ten przeczytano w ponad 2000 miejsc.

Tegoroczna odsłona Narodowego Czytania jest wyjątkowa – odbywa się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Przesłanie Stefana Żeromskiego, zawarte w Przedwiośniu, ma wzbogacić obchody tego szczególnego jubileuszu o niezwykle istotny i potrzebny element krytycznej refleksji nad dziejami ojczystymi.

W Mszanie w ramach Narodowego Czytania zaplanowano wspólne czytanie fragmentów Przedwiośnia przez zaproszonych gości, scenki rodzajowe oraz oprawę muzyczną.

Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w akcji!

logo_pl_monochrom_czerwony_NIEPODLEGŁA

Dodane przez
ESH
Dyrektor GBP w Mszanie

sie
16
2018
Wtorek, 21.08.2018 r.

Data: 16 sierpnia 2018


We wtorek, 21.08.2018 r., Biblioteka w Mszanie czynna do godz. 15:00

Dodane przez
ESH
Dyrektor GBP w Mszanie

sie
16
2018
Zmiany godzin pracy w Gogołowej

Data: 16 sierpnia 2018


Uprzejmie informujemy, że biblioteka w Gogołowej pracuje w zmienionych na stałe godzinach: poniedziałek, wtorek i środa: od 8.00 do 15.00,  czwartek i piątek: od 11.00 do 18.00.

 

Dodane przez
ESH
Dyrektor GBP w Mszanie

lip
24
2018
Wyniki naboru na stanowisko młodszego bibliotekarza

Data: 24 lipca 2018


Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Mszanie informuje, że w wyniku zakończenia procedury naboru na wolne stanowisko pracy młodszego bibliotekarza w Filii nr 2 w Gogołowej GBP w Mszanie wybrana została Pani Agnieszka Bałys zamieszkała w Wodzisławiu Śląskim.

Kandydatka spełniła wszystkie wymogi formalne oraz wykazała się znajomością zagadnień z zakresu określonego w ogłoszeniu.

Biblioteka w Gogołowej będzie czynna od 01 sierpnia 2018 r. (środa)

 

 

Dodane przez
ESH
Dyrektor GBP w Mszanie
Pokaż wszystkie wpisy w tym dziale
Gminna Biblioteka Publiczna w Mszanie
44-325 Mszana
Mickiewicza 92

Kontakt
Godziny otwarcia
Filia nr 1 - Biblioteka w Połomi
44-323 Połomia
Szkolna 17

Kontakt
Godziny otwarcia
Filia nr 2 - Biblioteka w Gogołowej
44-323 Gogołowa
Wiejska 89

Kontakt
Godziny otwarcia

Dla osób niedowidzących

  1. Wybierz styl kontrastu
  2. Wybierz rozmiar czcionki

Zastosuj