Dobiegł końca XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach”. Akcja ma na celu promowanie regularnego czytania dzieciom, a w tym roku ze względu na sytuację epidemiczną – przeniosła się w całości do strefy wirtualnej.

Z tej okazji nasza biblioteka przygotowała specjalną niespodziankę: finałowy film z wierszami z cyklu „ZOO” Jana Brzechwy, w którym udowadniamy, że również CAŁA MSZANA czyta dzieciom o zwierzętach :-)

W rolę aktorów/lektorów wcieliły się bowiem władze naszej Gminy: Wójt, p. Mirosław Szymanek, Zastępca Wójta, p. Błażej Tatarczyk, Sekretarz Gminy, p. Joanna Szymańska oraz Rzecznik prasowy, p. Mirosława Książek-Rduch. Do zabawy włączyli się również dyrektorzy wszystkich jednostek naszej gminy: biblioteki, szkół, przedszkola, GOKiRU, Gminnego Ośrodka Sportu oraz Ośrodka Pomocy Społecznej.

Film zilustrowały piękne prace dzieci, które wpłynęły na konkurs plastyczny.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w stworzenie filmu oraz małym, pomysłowym artystom :-)

Zapraszamy na WIELKI FINAŁ – do obejrzenia filmu i wspólnej zabawy.
Oglądajcie, bawcie się, słuchajcie, polubcie nasz profil i koniecznie udostępnijcie film dalej!

https://www.facebook.com/watch/?v=549181122375435