Drodzy Czytelnicy!

Na podstawie obowiązujących przepisów (par. 9. ust. 23 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 marca 2021 r.) oraz rekomendacji Biblioteki Narodowej  wszystkie placówki Gminnej Biblioteki Publicznej w Mszanie od 22 marca 2021 r. będą otwarte zgodnie z poniższymi ograniczeniami w zakresie obsługi z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego i zapewnieniem bezpieczeństwa.

Równocześnie informujemy, że w zależności od sytuacji epidemicznej i liczby zachorowań w naszym regionie, decyzje o funkcjonowaniu biblioteki mogą ulec zmianie. Bieżące wiadomości będą publikowane na stronie internetowej i naszym profilu Facebook.

ZASADY FUNKCJONOWANIA BIBLIOTEKI:

• godziny pracy bibliotek pozostają bez zmian:

Biblioteka w Mszanie czynna:

poniedziałki (8.00 do 15.30), środy (10.00 do 17.00), piątki (8.00 do 15.30)

Biblioteka w Połomi czynna:

poniedziałki (8.00 do 15.00), wtorki (8.00 do 15.00), czwartki (10.00 do 17.00)

Biblioteka w Gogołowej czynna:

wtorki (8.00 do 15.00), czwartki (10.00 do 17.00)

ZMIANY W ZASADACH FUNKCJONOWANIA BIBLIOTEKI:

• czytelnicy nie mają dostępu do półek (książki podaje bibliotekarz),
  • punkty obsługi czytelników znajdują się przy wejściu do każdej biblioteki,
  • tylko 1 osoba może przebywać w punkcie obsługi,
  • osoby oczekujące na obsługę pozostają na zewnątrz biblioteki z zachowaniem bezpiecznej odległości w kolejce,
  • przed przyjściem do wybranej biblioteki wskazane jest telefoniczne lub elektroniczne złożenie zamówienia na zbiory oraz ewentualne umówienie odwiedzin na konkretny termin w celu uniknięcia kolejek,

Ponadto, czytelnicy korzystający z biblioteki zobowiązani są do:

• noszenia maseczek,
  • dezynfekcji rąk w miejscach do tego wyznaczonych,
  • zachowania 2 m odstępu pomiędzy osobami,
  • nieużywania żadnych środków do dezynfekcji książek (np. wody, detergentów, alkoholu), które mogą zniszczyć wypożyczone zbiory.

Informujemy,  że zwracane zbiory poddawane są kwarantannie, co gwarantuje bezpieczeństwo wypożyczanych zbiorów.

Wszystkie wprowadzone zasady mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa zarówno czytelnikom, jak i pracownikom.
Biblioteka dokłada wszelkich starań, aby korzystanie z usług biblioteki w tym wyjątkowym czasie przebiegało sprawnie i bez zakłóceń.