maj
6
2019
Twórczośc łączy pokolenia

Data: 06 maja 2019


okładkaSzanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na seminarium „Twórczość łączy pokolenia”, organizowane w ramach Tygodnia Bibliotek oraz X konferencji „Przeszłość dla Przyszłości”.

Spotkanie, które odbędzie się 14 maja 2019 r. (wtorek) o godz. 16:00 w Gminnym Ośrodku Kultury, nawiązuje do wydanej 20 lat temu książki „Gdzie historia przeplata się z legendą: z dziejów Mszany” i twórczości plastycznej ówczesnych uczniów mszańskiej podstawówki.

Wśród zaproszonych gości będzie dr Ewa Piaskowska, która opowie o aktywności i aktywizacji starszego pokolenia oraz zaprezentuje projekt w ramach którego powstał film o śląskich emancypantkach.

Wydarzeniu towarzyszyła będzie wystawa oryginałów prac plastycznych, które stanowią ilustracje do książki „Gdzie historia przeplata się z legendą...” oraz prac uzdolnionych twórczyń z terenu naszej gminy.

Spotkanie ma charakter międzypokoleniowy, dlatego zapraszamy na nie wszystkich mieszkańców gminy. Szczególnie miło będzie nam się spotkać z twórcami ilustracji do książki „Gdzie historia…”, którzy 20 lat temu uczęszczali do Szkoły Podstawowej w Mszanie.

Wstęp na spotkanie jest darmowy.

Organizatorami wydarzenia są: Gminna Biblioteka Publiczna w Mszanie, Uniwersytet Śląski, Wydział Etnologii i Nauk o Edukacji

Współorganizatorzy: Stowarzyszenie Aktywni Silesia, Akademickie Stowarzyszenie Pomocy Społecznej

Patronat medialny:Dziennik Zachodni”

ilustracje_2ilustracje_1ilustracje_3

 Twórczość łaczy pokolenia

Dodane przez
ESH
Dyrektor GBP w Mszanie
Gminna Biblioteka Publiczna w Mszanie
44-325 Mszana
Mickiewicza 92

Kontakt
Godziny otwarcia
Filia nr 1 - Biblioteka w Połomi
44-323 Połomia
Szkolna 17

Kontakt
Godziny otwarcia
Filia nr 2 - Biblioteka w Gogołowej
44-323 Gogołowa
Wiejska 89

Kontakt
Godziny otwarcia

Dla osób niedowidzących

  1. Wybierz styl kontrastu
  2. Wybierz rozmiar czcionki

Zastosuj