W dniach 8-15 maja 2020 r. już po raz 17. obchodzimy ogólnopolski Tydzień Bibliotek, który rozpoczął się Dniem Bibliotekarza i Bibliotek. Tydzień Bibliotek jest symbolem jedności bibliotekarskiego środowiska, determinacji i kreatywności pracowników bibliotek w promowaniu unikalnych wartości kulturowych i edukacyjnych oraz pokazywaniu niezbędności biblioteki w życiu każdego społeczeństwa.

Hasło tegorocznej edycji święta bibliotekarzy brzmi: „Zasmakuj w Bibliotece”. Jednak w odróżnieniu od lat poprzednich, z powodu epidemii koronawirusa, wszelkie działania bibliotek przeniosły się do przestrzeni wirtualnej.

Dla naszych Czytelników mamy z tej okazji dwie wyjątkowe niespodzianki: nową internetową stronę biblioteki z pięknym, nowoczesnym logo oraz katalog on-line biblioteki (OPAC), dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu (zarówno na komputerach, jak i na urządzeniach mobilnych). Dzięki dostępowi do katalogu każdy będzie mógł przejrzeć nasze zasoby, a zalogowani użytkownicy będą mieli możliwość zamawiania książek i ich prolongaty, rezerwowania i ustawiania się w wirtualnej kolejce po „upatrzone” książki. Tym samym nasza biblioteka, krok po kroku, staje się biblioteką na miarę wyzwań XXI w. i w związku z tym mamy nadzieję, że hasło „Zasmakuj w Bibliotece” nabierze nowego znaczenia.

Oczywiście w tych dniach przygotowałyśmy dla Czytelników jeszcze inne atrakcje za pośrednictwem Internetu. Polecamy śledzenie naszego Facebooka oraz strony internetowej.