CZAS NA PODSUMOWANIE WAKACJI W BIBLIOTECE :-)

#wakacjezFundacjaJSW

#FundacjaJSW
#wakacjewbibliotece

Od 22 lipca do 05 sierpnia 2020 r. codziennie w mszańskiej bibliotece odbywały się zajęcia w ramach akcji „Wakacje z Fundacją JSW – z biblioteką multimedialne podróże małe i duże”.
Dzięki darowiźnie z Fundacji JSW mogliśmy przeprowadzić zajęcia dla dzieci w wieku 7-14 lat z terenu gminy Mszana i wirtualnie zwiedzić cały świat. Wartość wakacyjnego projektu przygotowanego przez bibliotekę wyniosła 12.860 zł, z czego 9.360 zł w ramach darowizny przekazała Fundacja JSW.

DZIĘKUJEMY!!! ????

W zajęciach wzięło udział łącznie blisko 100 dzieci, które dzięki nowoczesnej technologii zwiedziły prawie wszystkie kontynenty. Byliśmy m.in. na Madagaskarze, w Meksyku, Chinach, Indiach oraz Egipcie i Australii. Pogoda dopisała i większość zajęć organizowana była na zewnątrz biblioteki w specjalnie przygotowanej „strefie chillout” z ogromnymi kolorowymi pufami i poduchami.

Spotkania literacko-plastyczno-ruchowe oparte były z jednej strony o tradycyjną literaturę, a z drugiej o możliwości technologiczne, jakie niesie ze sobą wirtualna i rozszerzona rzeczywistość. Uczestnicy wzięli udział w warsztatach na temat tych technologii (prowadzonych przez pasjonata i znawcę tematu, bibliotekarza z Krakowa, p. Karola Baranowskiego), poznali specyfikę odwiedzanych krajów, uczyli się podstawowych zwrotów w danym języku, słuchali ciekawostek oraz baśni i legend z różnych stron świata. Mogli poczuć się faraonami, Indianami, a nawet podróżować z Małym Księciem po wszechświecie.

Najwięcej emocji wzbudziły jednak walki sumo, w trakcie których nawet najmłodsi i najmniejsi uczestnicy wykazali ogromny hart ducha oraz wolę walki i z zapałem starali się pokonać przeciwnika.
Oprócz warsztatów nt. wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości wszystkie zajęcia opracowały, przygotowały i prowadziły pracownice bibliotek z Mszany, Połomi i Gogołowej.

Jesteśmy bardzo wdzięczni Fundacja JSW za wsparcie finansowe! Otrzymana darowizna pozwoliła na zorganizowanie ciekawych zajęć oraz na zakup rzutnika multimedialnego z ekranem, 2 tabletów, 14 par okularów VR, książek o tematyce podróżniczej i z baśniami poszczególnych narodów, teatrzyku kamishibai wraz z bajkami i legendami z różnych stron świata oraz książek z elementami AR (rozszerzonej rzeczywistości). Ponadto zakupiliśmy wyposażenie „kącika chillout” w którym odbywały się zajęcia – ogromne pufy i poduchy, pufki, a także parasol przeciwsłoneczny.

Bardzo cieszy fakt, że nie dość, że wszystko wykorzystywaliśmy podczas wakacji, to będziemy mogli nadal z tego korzystać w ramach zajęć organizowanych przez bibliotekę, a dzięki wprowadzeniu nowoczesnych technologii multimedialnych (wirtualna oraz rozszerzona rzeczywistość) oferta biblioteki stanie się atrakcyjniejsza.

Ponadto młodym czytelnikom z pewnością przypadnie do gustu specjalny nowy kącik z książkami podróżniczymi (w tym uwielbianą serią o Neli małej podróżniczce) oraz baśniami i legendami świata.

Było nam miło gościć dzieci i razem zwiedzać odległe zakątki świata, świetnie się przy tym bawiąc. Dziękujemy za wspólną zabawę i jeszcze raz dziękujemy naszemu darczyńcy Fundacji JSW!

Galeria zdjęć, relacja z poszczególnych dni zajęć oraz filmy znajdują się na naszym profilu na Facebooku. Zapraszamy do oglądania!

https://www.facebook.com/Gminna-Biblioteka-Publiczna-w-Mszanie-2018424274838566/