Nasza biblioteka wspiera kampanię społeczno-edukacyjną Porozumienie Jastrzębskie Lubię To! – Projekt Fundacji JSW pn. „Obchody 40-lecia Porozumienia Jastrzębskiego – Śląski ślad w 100-leciu Niepodległej Rzeczypospolitej Polskiej”.

#PorozumienieJastrzebskie #LubięTo! #Pamietamy #ŚwiętujmyRazem

Jastrzębska Spółka Węglowa oraz Fundacja JSW organizują wyjątkowe obchody Święta Niepodległości, które w tym roku przypadają w 40. rocznicę Porozumień Jastrzębskich. Święto 11 listopada to idealna okazja do upamiętnienia wszystkich bezimiennych bohaterów Sierpnia 80, którzy walczyli o wolność i godne życie Polaków.

Górnicy z jastrzębskich kopalń 40 lat temu wywalczyli Porozumienie Jastrzębskie. Było to wydarzenie, które zmieniło życie obywateli całego kraju, bo pozwoliło na marsz do wolnej i niepodległej Ojczyzny.

JSW przygotowała bogaty program uroczystości, który nawet w czasach pandemii daje możliwość oddania hołdu górnikom oraz wspólnego świętowania Niepodległości i Wolności.

Zapraszamy naszych Czytelników w imieniu Organizatorów, aby 11 listopada w Dzień Niepodległości, oddali hołd górnikom zapalając świeczkę w oknie o godzinie 20:00.

Program obchodów 11 Listopada 2020 roku:

– godz. 11.00 w kościele pod wezwaniem NMP Matki Kościoła w Jastrzębiu-Zdroju odbędzie się msza święta za Ojczyznę,

– godz. 16.00 widowisko teatralno-muzyczne „Heroizm Witolda Pileckiego” transmitowane online na www.PorozumienieJastrzebskie.pl, zachęcamy do obejrzenia!

– godz. 19.00 zaplanowano oryginalny ambient świetlny, który powstanie na 40 budynkach Jastrzębia Zdrój oraz miast i gmin, z którymi współpracuje JSW.

– o godz. 20.00 nastąpi zapalenie świeczek w oknach jako symbol pamięci o bezimiennych bohaterach.

Świętujmy razem!