Fundacja ING Dzieciom podarowała naszej Bibliotece trzy komplety wartościowych i mądrych książek, które trafią do każdej z naszych bibliotek.
Zwróciliśmy się do Fundacji ING Dzieciom z prośbą o przekazanie książek na potrzeby czytelnicze i udało się! Otrzymaliśmy po dwa tytuły: „Lucjan. Lew, jakiego nie było” oraz „Kosmita”.
„Lucjan. Lew, jakiego nie było” to książka dla dzieci chorych na choroby onkologiczne. Wręczana jest bezpłatnie małym pacjentom onkologii i nefrologii w całej Polsce.
„Kosmita” – bezpośrednimi odbiorcami tej książki są rodziny dzieci autystycznych. Historia bohaterów ma pomóc w zaakceptowaniu trudnych okoliczności i poszukiwaniu wsparcia w specjalistycznej terapii oraz pokazać, jak tolerancyjne podejście może wzbogacić nasze spojrzenie na świat.
Dziękujemy Fundacji ING Dzieciom za podarowane książki.
Po opracowaniu i wpisaniu do księgozbioru publikacje dostępne będą dla naszych czytelników.