Z ogromną przyjemnością informujemy, że w poniedziałek 11 maja 2020 r. otwieramy Bibliotekę dla Czytelników :)

Biblioteka będzie funkcjonowała według nowych zasad, które prezentujemy poniżej.

NOWE ZASADY KORZYSTANIA Z BIBLIOTEKI

Zgodnie z rekomendacjami Biblioteki Narodowej odnośnie wznowienia działalności bibliotek i bezpiecznego funkcjonowania w czasie epidemii oraz po uzyskaniu pozytywnej opinii Sanepidu, co do naszych środków bezpieczeństwa, będziemy działali według następujących zasad:

1. Zmieniamy godziny pracy:

Biblioteka w Mszanie czynna:

poniedziałki od 8.00 do 15.30

środy od 10.00 do 17.00

piątki od 8.00 do 15.30

Biblioteka w Połomi czynna:

wtorki od 8.00 do 15.00

czwartki od 8.00 do 15.00

Biblioteka w Gogołowej czynna:

poniedziałki od 8.00 do 15.00

UWAGA! zasadne jest wcześniejsze umówienie telefoniczne lub mailowe wizyty Czytelnika na konkretną godzinę, aby uniknąć kolejek.

2. Podczas wizyty w bibliotece Czytelnik ma obowiązek używania maseczki ochronnej oraz rękawiczek jednorazowych.

3. Stanowisko obsługi Czytelnika znajduje się w wejściu do Biblioteki. Zgodnie z wymogami epidemicznymi wyposażone jest w płyn do dezynfekcji dłoni oraz przesłonę ochronną z plexi.

4. Bibliotekarze obowiązkowo stosują środki ochrony osobistej (maseczki lub przyłbice, rękawiczki).

5. Przyniesione książki Czytelnik zostawia w specjalnie wyznaczonym miejscu. Oddane książki „wędrują” do kwarantanny! Po 7 dniach zostaną odpisane z konta Czytelnika i włączone do księgozbioru.

6. Wolny dostęp do księgozbioru zostaje ograniczony! Książki podaje bibliotekarz!

7. Zalecamy wcześniejsze przygotowanie listy tytułów, które chcecie Państwo wypożyczyć. Można to zrobić na 4 sposoby:

– spisać na kartce,

– przesłać mailem na adres biblioteka.mszana@onet.pl; biblioteka.polomia@onet.pl; bibliotekagogolowa@onet.pl

– zamówić przez telefon w poszczególnych bibliotekach,

– zarezerwować korzystając z katalogu on-line, który wkrótce uruchomimy!

Zmiany zasad działania Biblioteki będą ogłaszane po analizie sytuacji epidemiologicznej i decyzji dyrektora GBP w Mszanie.

Zapraszamy!